EnglishFrenchGermanTurkish
Ante EndüstriAnte EndüstriAnte Endüstri

Petro Kimya

Sertifikalarımız

Uzmanlığımız olan alanların sertifikalarını görmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

İletişim

 • Fatih Mahallesi, 1207. Sk. No:2, 35410 Gaziemir / İZMİR
 • 0 (850) 850 26 83
 • info@ante.com.tr

Petro Kimya

Kimya sanayi tarafından üretilen (plastikten kozmetiğe, ilaçlardan boyalara ) ürünlerin %30’u doğrudan tüketiciye ulaşırken %70’i ise diğer sektörlerde (tekstil, elektrikli eşya, metal, madeni ürünler, inşaat, otomotiv, kâğıt, hizmet sektörü) ara mal veya hammadde olarak kullanılmaktadır. Bu özelliği nedeniyle kimya sanayi hem yaşamımız hem de diğer sektörler için vazgeçilmez öneme sahip bir sanayi dalıdır.

Petro kimya organik kimyasal ürünleri petrolden etmede kullanılan sanayi yöntemlerini genel ismidir. 

Petrokimya, petrolden ya da tabii gazlardan çıkarılan hammaddelerden elde edilebilecek bütün basit veya karmaşık maddeleri üretir. Bunların mekanik yoldan tüketim maddeleri haline dönüştürülmesi de petrokimyanın çerçevesine girmez. Petrokimya ilk olarak 1920 ile 1925 yılları arasında görülmüştür. Rafinerilerdeki artık cracking gazlarını değerlendirmek için yeni bir pazar arama yoluna girilmişti. Böylece de bu sanayi kesimi kurulmuş oldu. Gaz halindeki bu olefinler alkollere, glikollere ve ketonlara dönüştürülmüştür. Bu da alifatik kimyaya yeni bir çığır açtı. Taşkömürden ve taşkömür katranlarından türeyen organik bileşikler sanayimden çok daha yeni olan petrokimya, çok çeşitli ve daha ucuz üretim sağladığı için Almanya hariç neredeyse bütün dünyada bu sanayi dalını geride bırakmıştır. 

Petro Kimya’da Hangi Sektörlerde Hizmet Vermekteyiz?

 • İlaç Sanayi
 • Kozmetik Sanayi 
 • Silah ve Mühimmat Sanayi 
 • Boya Vernik Kimya Sanayi 
 • Rafineri Sanay
Hizmetlerimizi Keşfet İletişim Formu

İşletmeniz için en uygun hizmeti seçin. Yılların tecrübesi ve bilgi birikimiyle sizlere hizmet veriyoruz. Merak ettiğiniz tüm konular hakkında bize ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında bir uzmana danışmak için iletişim formunu doldurarak ya da mail ve telefon yoluyla tarafımıza ulaşabilirsiniz.

  Geçmişin verdiği bilgi ve tecrübeyle size en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

  Gaziemir / İZMİR
  P.tesi - C.tesi
  08:00 - 19:00
   X